ZEB-XRR-120 CH REMOTE RESET MODULE (120V)
▸ See All in Disconnect Shaft Hardware
Log In for Pricing and Availability
Note: Lead times are estimates only
Description
EATON Remote Reset Module, Electronic, For Use With: Freedom Series NEMA Contactor and C440 Electronic Overload Relay, Specifications: 120 V AC, 1.87 in L x 1.17 in W x 1.12 in H Dimensions
Specifications
 Application Motor and Power Control Equipment Applications
 Brand Name EATON
 Dimensions 1.87 in L x 1.17 in W x 1.12 in H
 Manufacturer Part Number ZEB-XRR-120
 Specifications 120 V AC