SQD PBPQOR4A100M420B BUSWAY CB PLUG-IN
Mouse over image to zoom, click to enlarge
Description: Square D™ Powerbus™ Circuit Breaker Busway Plug-In Unit, 120 V AC, 100 A Trip, 3 ph
Manufacturer PN: PBPQOR4A100M420B
Kendall Electric Inc PN: 4035362
Invoice Description:
SPEC SHEET
▸ See All in Busway Circuit Breaker Plug Units
Square D™ Powerbus™ PBPQOR4A100M420B Circuit Breaker Busway Plug-In Unit, 120 V AC, 100 A
Log In for Pricing and Availability
Note: Lead times are estimates only
Description
Square D™ Powerbus™ Circuit Breaker Busway Plug-In Unit, 120 V AC, 100 A Trip, 3 ph
Specifications
 Brand Name Square D
 Includes (3) 20 A Type 4 QOB Circuit Breakers with (3) Locking Receptacles
 Manufacturer Part Number PBPQOR4A100M420B
 PART NUMBER KEYWORDS PBPQOR4A100M420B ; 15643967
 Phase 3
 Trip Amperage 100 A
 Voltage Rating 120 V AC