PBCE4A400AST120B APC BUSWAY PLUG-IN STRAIGHT LGTH 10FT 400A 600V 3PH4W 4A CONFIG
Mouse over image to zoom, click to enlarge
Description: Schneider Electric Square D™ Powerbus™ Busway, Straight Length, 600 V AC, 400 A, 4 Wires, 3 ph, IP40 Enclosure, Plug-In Mounting, 10 ft L Dimensions, Aluminum, Black Oxide
Manufacturer PN: PBCE4A400AST120B
Kendall Electric Inc PN: 4771667
Invoice Description:
SPEC SHEET
▸ See All in Plug in Busways
Schneider Electric Square D™ Powerbus™ PBCE4A400AST120B Straight Length Busway, 600 V AC, 400 A, 4 Wires, 3 Phase , IP40 Enclosure
Log In for Pricing and Availability
Note: Lead times are estimates only
Description
Schneider Electric Square D™ Powerbus™ Busway, Straight Length, 600 V AC, 400 A, 4 Wires, 3 ph, IP40 Enclosure, Plug-In Mounting, 10 ft L Dimensions, Aluminum, Black Oxide
Specifications
 Amperage Rating 400 A
 Brand Name APC
 Dimensions 10 ft L
 Enclosure IP40
 Finish Black Oxide
 Manufacturer Part Number PBCE4A400AST120B
 Material Aluminum
 Mounting Type Plug-In
 Number of Wires 4
 PART NUMBER KEYWORDS PBCE4A400AST120B ; 14902085
 Phase 3
 Type Straight Length
 Voltage Rating 600 V AC