Mouse over image to zoom, click to enlarge
Manufacturer PN: P3BHKD3400N
 Brand Name EATON
 Dimensions 13.29 in L x 7.79 in W x 34.41 in H
 Manufacturer Part Number P3BHKD3400N
 Number of Wires 4
 PART NUMBER KEYWORDS P3BHKD3400N ; 7438727 ; 786683001250 ; 78668300125 ; 00786683001250
 Phase 3
 Series P3B
 Standards/Approvals UL 857,CSA Certified,IEEE Certified,ANSI,NEMA Compliant
 Trip Amperage 400 A
Features
▪ 100 kA at 240 VAC, 65 kA at 480 VAC and 35 kA at 600 VAC interrupt rating