P3BFD3200N CH PRW III 200 AMP FD BRKR PLUG W/ 100% NEUT
Mouse over image to zoom, click to enlarge
Description: EATON Circuit Breaker Plug-In Unit, 3-Pole Pow-R-Way III, Series: P3B, 240/480/600 V AC, 200 A Trip, 4 Wires, 3 ph, FD Frame, 18/25/65 kA Interrupt, 12.36 in L x 5.43 in W x 21.2 in H
Manufacturer PN: P3BFD3200N
UPC:  78668300711
Kendall Electric Inc PN: 4152452
Invoice Description:
SPEC SHEET
▸ See All in Busway Circuit Breaker Plug Units
EATON P3BFD3200N 3-Pole Pow-R-Way III Circuit Breaker Plug-In Unit With 50% Integral or Housing Ground and 100% Neutral, 240/480/600 V AC, 200 A, 4 Wires, FD Frame
Log In for Pricing and Availability
Note: Lead times are estimates only
Description
EATON Circuit Breaker Plug-In Unit, 3-Pole Pow-R-Way III, Series: P3B, 240/480/600 V AC, 200 A Trip, 4 Wires, 3 ph, FD Frame, 18/25/65 kA Interrupt, 12.36 in L x 5.43 in W x 21.2 in H
Specifications
 Application Low Voltage Busway Applications
 Brand Name EATON
 Dimensions 12.36 in L x 5.43 in W x 21.2 in H
 Frame FD
 Manufacturer Part Number P3BFD3200N
 Number of Wires 4
 PART NUMBER KEYWORDS P3BFD3200N ; 7443033 ; 786683007115 ; 78668300711 ; 00786683007115
 Phase 3
 Series P3B
 Standards/Approvals ANSI,IEEE Certified,CSA Certified,UL 857,NEMA Compliant
 Trip Amperage 200 A
 Type 3-Pole Pow-R-Way III
 Video Links
 Voltage Rating 240/480/600 V AC
Features
▪ 65 kA at 240 VAC, 35 kA at 480 VAC and 18 kA at 600 VAC interrupt rating