  • OTS400G1S/3 ABB TERM SHROUD FOR OT400 3P SHORT
Description: ABB Terminal Shroud, Short, 315 to 400 A Switch Amperage, For Use With: OT/OTM315 to 400 3-Pole Non-Fusible Disconnect Switches, Plastic, Gray, 132 mm W x 85 mm D
Manufacturer PN: OTS400G1S/3
UPC:  41701923863
Kendall Electric Inc PN: 4169257
Invoice Description:
SPEC SHEET
▸ See All in Safety/Disconnect Switch Terminal Shroud
ABB OTS400G1S/3 Short Terminal Shroud, Switch Rating 315 to 400 A, For Use With OT/OTM315 to 400 3-Pole Non-Fusible Disconnect Switches, Plastic, Gray
Log In for Pricing and Availability
Note: Lead times are estimates only
Description
ABB Terminal Shroud, Short, 315 to 400 A Switch Amperage, For Use With: OT/OTM315 to 400 3-Pole Non-Fusible Disconnect Switches, Plastic, Gray, 132 mm W x 85 mm D
Specifications
 Brand Name ABB
 Color Gray
 Dimensions 132 mm W x 85 mm D
 Manufacturer Part Number OTS400G1S/3
 Material Plastic
 Standards/Approvals RoHs, CSA, cUL, CE, GOST
 Suitable For Use With OT/OTM315 to 400 3-Pole Non-Fusible Disconnect Switches
 Switch Amperage Rating 315 to 400 A