OTS250G1S/4 ABB AB OTS250G1S/4
Mouse over image to zoom, click to enlarge
Description: ABB Terminal Shroud, Short, 160 to 250 A Switch Amperage, For Use With: OT160EV to 250/OTM160 to 250 4-Pole Non-Fusible Disconnect Switches, Plastic, Gray, 220 mm H x 105 mm W x 110 mm D
Manufacturer PN: OTS250G1S/4
UPC:  41701923704
Kendall Electric Inc PN: 3990040
Invoice Description:
OTS250G1S/4 ABB AB OTS250G1S/4
SPEC SHEET
▸ See All in Safety/Disconnect Switch Terminal Shroud
ABB OTS250G1S/4 Short Terminal Shroud, Switch Rating 160 to 250 A, For Use With OT160EV to 250/OTM160 to 250 4-Pole Non-Fusible Disconnect Switches, Plastic, Gray
Log In for Pricing and Availability
Note: Lead times are estimates only
Description
ABB Terminal Shroud, Short, 160 to 250 A Switch Amperage, For Use With: OT160EV to 250/OTM160 to 250 4-Pole Non-Fusible Disconnect Switches, Plastic, Gray, 220 mm H x 105 mm W x 110 mm D
Specifications
 Brand Name ABB
 Color Gray
 Dimensions 220 mm H x 105 mm W x 110 mm D
 Manufacturer Part Number OTS250G1S/4
 Material Plastic
 Switch Amperage Rating 160 to 250 A