  • OSS400G1S/3 ABB TERM SHROUD FOR OS400 3P SHORT
Description: ABB Terminal Shroud, Short, 315 to 400 A Switch Amperage, For Use With: OS/OSM315 to 400 Switch Fuses, Plastic, Gray, 55.8 mm H x 64 mm W x 81 mm D
Manufacturer PN: OSS400G1S/3
UPC:  41701925278
Kendall Electric Inc PN: 3803397
Invoice Description:
SPEC SHEET
▸ See All in Safety/Disconnect Switch Terminal Shroud
ABB OSS400G1S/3 Short Terminal Shroud, Switch Rating 315 to 400 A, For Use With OS/OSM315 to 400 Switch Fuses, Plastic, Gray
Description
ABB Terminal Shroud, Short, 315 to 400 A Switch Amperage, For Use With: OS/OSM315 to 400 Switch Fuses, Plastic, Gray, 55.8 mm H x 64 mm W x 81 mm D
Specifications
 Brand Name ABB
 Color Gray
 Dimensions 55.8 mm H x 64 mm W x 81 mm D
 Manufacturer Part Number OSS400G1S/3
 Material Plastic
 Standards/Approvals RoHs, CSA, cUL, CE, GOST
 Suitable For Use With OS/OSM315 to 400 Switch Fuses
 Switch Amperage Rating 315 to 400 A