  • OSS400G1L/3 ABB TERMINAL SHROUDS FOR OS400 DISCONNECT 3POLE LONG TYPE (3PACK)
Description: ABB Terminal Shroud, Long, 315 to 400 A Switch Amperage, For Use With: OS/OSM315 to 400 Switch Fuses, Plastic, Gray, 130.9 mm H x 64 mm W x 81 mm D
Manufacturer PN: OSS400G1L/3
UPC:  41701925275
Kendall Electric Inc PN: 3506139
Invoice Description:
SPEC SHEET
▸ See All in Safety/Disconnect Switch Terminal Shroud
ABB OSS400G1L/3 Long Terminal Shroud, Switch Rating 315 to 400 A, For Use With OS/OSM315 to 400 Switch Fuses, Plastic, Gray
Description
ABB Terminal Shroud, Long, 315 to 400 A Switch Amperage, For Use With: OS/OSM315 to 400 Switch Fuses, Plastic, Gray, 130.9 mm H x 64 mm W x 81 mm D
Specifications
 Brand Name ABB
 Color Gray
 Dimensions 130.9 mm H x 64 mm W x 81 mm D
 Manufacturer Part Number OSS400G1L/3
 Material Plastic
 Suitable For Use With OS/OSM315 to 400 Switch Fuses
 Switch Amperage Rating 315 to 400 A