OSS160T1 ABB TERM SHROUD OS100 1-TERM
Mouse over image to zoom, click to enlarge
Description: ABB Terminal Shroud, 100 to 160 A Switch Amperage, For Use With: OS100 to 160 Switch Fuses, Clear, 80 mm H x 35 mm W x 170 mm D
Manufacturer PN: OSS160T1
UPC:  66201975510
Kendall Electric Inc PN: 2981087
Invoice Description:
SPEC SHEET
▸ See All in Safety/Disconnect Switch Terminal Shroud
ABB OSS160T1 Terminal Shroud, Switch Rating 100 to 160 A, For Use With OS100 to 160 Switch Fuses, Clear
Log In for Pricing and Availability
Note: Lead times are estimates only
Description
ABB Terminal Shroud, 100 to 160 A Switch Amperage, For Use With: OS100 to 160 Switch Fuses, Clear, 80 mm H x 35 mm W x 170 mm D
Specifications
 Brand Name ABB
 Color Clear
 Dimensions 80 mm H x 35 mm W x 170 mm D
 Manufacturer Part Number OSS160T1
 PART NUMBER KEYWORDS OSS160T1 ; 662019755106 ; 66201975510 ; 00662019755106
 Suitable For Use With OS100 to 160 Switch Fuses
 Switch Amperage Rating 100 to 160 A