LT360032 C-H LG 3 POLE 600A LSI ELECTRONIC TRIP UNIT 78211636593
Mouse over image to zoom, click to enlarge
Description: EATON Breaker Trip Unit, 310+ Electronic LSI, Series: G Series, 3 Pole, 600 A, LG Breaker Frame, For Use With: LT Frame Molded Case Circuit Breaker, 5.48 in W x 4.09 in D x 10.13 in H Dimensions
Manufacturer PN: LT360032
UPC:  78211636593
Kendall Electric Inc PN: 3266035
Invoice Description:
SPEC SHEET
▸ See All in Breaker Trip Units
EATON LT360032 G Series 310+ Electronic LSI Breaker Trip Unit, 3 Poles, 600 A, LG Frame, For Use With LT Frame Molded Case Circuit Breaker
Description
EATON Breaker Trip Unit, 310+ Electronic LSI, Series: G Series, 3 Pole, 600 A, LG Breaker Frame, For Use With: LT Frame Molded Case Circuit Breaker, 5.48 in W x 4.09 in D x 10.13 in H Dimensions
 Brand Name EATON
 Breaker Frame Type LG
 Current Rating 600 A
 Dimensions 5.48 in W x 4.09 in D x 10.13 in H