LT340032 CH LG 3 POLE 400A LSI ELECTRONIC TRIP UNIT
Mouse over image to zoom, click to enlarge
Description: EATON Breaker Trip Unit, 310+ Electronic LSI, Series: G Series, 3 Pole, 400 A, LG Breaker Frame, For Use With: LT Frame Molded Case Circuit Breaker, 5.48 in W x 4.09 in D x 10.13 in H Dimensions
Manufacturer PN: LT340032
UPC:  78211636592
Kendall Electric Inc PN: 4222744
Invoice Description:
SPEC SHEET
▸ See All in Breaker Trip Units
EATON LT340032 G Series 310+ Electronic LSI Breaker Trip Unit, 3 Poles, 400 A, LG Frame, For Use With LT Frame Molded Case Circuit Breaker
Log In for Pricing and Availability
Note: Lead times are estimates only
Description
EATON Breaker Trip Unit, 310+ Electronic LSI, Series: G Series, 3 Pole, 400 A, LG Breaker Frame, For Use With: LT Frame Molded Case Circuit Breaker, 5.48 in W x 4.09 in D x 10.13 in H Dimensions
Specifications
 Application Commercial, Institutional Buildings and Structures
 Brand Name EATON
 Breaker Frame Type LG
 Current Rating 400 A
 Dimensions 5.48 in W x 4.09 in D x 10.13 in H