400-DP50NJ3 AB DEFINITE PURPOSE CONTACTOR 50A; 3P; 24V
Mouse over image to zoom, click to enlarge
Manufacturer PN: 400-DP50NJ3
UPC:  61132035006
Kendall Electric Inc PN: 3817
Invoice Description:
Log In for Pricing and Availability
Note: Lead times are estimates only
Specifications
 Brand Name Allen-Bradley
 Class Contactors
 Coil Voltage 24V 50/60Hz
 Contact Configuration N.O.
 Current Range 50A
 Maximum Load Current 50A
 Number of Poles 3 Pole