400-DP40ND3 AB DEFINITE PURPOSE CONTACTOR 40A; 3P; 120V
Mouse over image to zoom, click to enlarge
Manufacturer PN: 400-DP40ND3
UPC:  61132034999
Kendall Electric Inc PN: 3810
Invoice Description:
 Brand Name Allen-Bradley
 Coil Voltage 120V 50/60Hz
 Contact Configuration N.O.
 Maximum Load Current 40A
 Number of Poles 3 Pole