400-DP25ND3 AB DEFINITE PURPOSE CONTACTOR 25A 3P 120V
Mouse over image to zoom, click to enlarge
Manufacturer PN: 400-DP25ND3
UPC:  61132034968
Kendall Electric Inc PN: 3781
Invoice Description:
UNSPSC: 39121529
SPEC SHEET
▸ See All in Definite Purpose Contactors AC
Log In for Pricing and Availability
Specifications
 Brand Name Allen-Bradley
 Coil Voltage 120V 50/60Hz
 Contact Configuration N.O.
 Maximum Load Current 25A
 Number of Poles 3 Pole