156-C3P65NCDD AB 3 PHASE SSC 65A 600VAC 5-32 V DC CONTROL
Mouse over image to zoom, click to enlarge
Manufacturer PN: 156-C3P65NCDD
UPC:  88950820486
Kendall Electric Inc PN: 3742298
Invoice Description:
▸ See All in Solid State Contactors
Log In for Pricing and Availability
Note: Lead times are estimates only
 Class contactors
 Coil Voltage 5-32 V DC
 Current Range 0 TO 71 amperes
 Line Voltage 600V AC