156-C3P65NCBA AB CONTACTOR SOLID-STATE 3P 65A 600V 00889508204857 PN-408516
Mouse over image to zoom, click to enlarge
Manufacturer PN: 156-C3P65NCBA
UPC:  88950820485
Kendall Electric Inc PN: 3685525
Invoice Description:
▸ See All in Solid State Contactors
 Class contactors
 Coil Voltage 20-275 V AC, 24…190 V DC
 Current Range 0 TO 71 amperes
 Line Voltage 600V AC