156-C3P40NCDD AB 3 PHASE SSC 40A 240VAC 5-32 V DC CONTROL
Mouse over image to zoom, click to enlarge
Manufacturer PN: 156-C3P40NCDD
UPC:  88950820483
Kendall Electric Inc PN: 3708225
Invoice Description:
▸ See All in Solid State Contactors
 Class contactors
 Coil Voltage 5-32 V DC
 Current Range 0 to 42 amperes
 Line Voltage 600V AC