156-C3P30NCB AB 3POLE 30A OPEN 20-275 VAC 24-190VDC SOLID STATE CONTACTOR
Mouse over image to zoom, click to enlarge
Manufacturer PN: 156-C3P30NCB
UPC:  88950820478
Kendall Electric Inc PN: 3696263
Invoice Description:
▸ See All in Solid State Contactors
 Class contactors
 Coil Voltage 20-275 V AC, 24…190 V DC
 Current Range 0 to 37 amperes
 Line Voltage 600V AC