156-C3P20NAD AB 3 PHASE SSC 20A 240VAC 5-32 V DC CONTROL
Mouse over image to zoom, click to enlarge
Manufacturer PN: 156-C3P20NAD
UPC:  88950826929
Kendall Electric Inc PN: 3941157
Invoice Description:
▸ See All in Solid State Contactors
Log In for Pricing and Availability
Note: Lead times are estimates only
 Class contactors
 Coil Voltage 5-32 V DC
 Current Range 0 to 25 amperes
 Line Voltage 240V AC