156-C3P20NAB AB 3 PHASE SSC 20A 240VAC AC OR DC CONTROL
Mouse over image to zoom, click to enlarge
Manufacturer PN: 156-C3P20NAB
UPC:  88950820470
Kendall Electric Inc PN: 3842624
Invoice Description:
UNSPSC: 39122333
SPEC SHEET
▸ See All in Solid State Contactors
Log In for Pricing and Availability
Note: Lead times are estimates only
Specifications
 Brand Name Allen-Bradley
 Class contactors
 Coil Voltage 20-275 V AC, 24…190 V DC
 Current Range 0 to 25 amperes
 Line Voltage 240V AC