156-C2P40NCB AB 2 PHASE SSC 40A 600VAC AC OR DC CONTROL
Mouse over image to zoom, click to enlarge
Manufacturer PN: 156-C2P40NCB
UPC:  88950820461
Kendall Electric Inc PN: 3819652
Invoice Description:
▸ See All in Solid State Contactors
Log In for Pricing and Availability
Note: Lead times are estimates only
 Class Contactors
 Coil Voltage 20-275 V AC, 24…190 V DC
 Current Range 0 to 50 amperes
 Line Voltage 600V AC