156-C1P43NCD AB 1 PHASE SSC 43A 600VAC 5-32 V DC CONTROL
Mouse over image to zoom, click to enlarge
Manufacturer PN: 156-C1P43NCD
UPC:  88950820449
Kendall Electric Inc PN: 3716059
Invoice Description:
UNSPSC: 39122333
SPEC SHEET
▸ See All in Solid State Contactors
Log In for Pricing and Availability
Note: Lead times are estimates only
Specifications
 Brand Name Allen-Bradley
 Class Contactors
 Coil Voltage 5-32 V DC
 Current Range 0 to 50 amperes
 Line Voltage 600V AC