156-C1P43NCB AB 1 PHASE SSC 43A 600VAC AC OR DC CONTROL
Mouse over image to zoom, click to enlarge
Manufacturer PN: 156-C1P43NCB
UPC:  88950820447
Kendall Electric Inc PN: 3808647
Invoice Description:
UNSPSC: 39122333
SPEC SHEET
▸ See All in Solid State Contactors
Log In for Pricing and Availability
Note: Lead times are estimates only
Specifications
 Brand Name Allen-Bradley
 Class Contactors
 Coil Voltage 20-275 V AC, 24…190 V DC
 Current Range 0 to 50 amperes
 Line Voltage 600V AC