156-C1P20NAD AB 1 PHASE SSC 20A 240VAC 5-32 V DC CONTROL
Mouse over image to zoom, click to enlarge
Manufacturer PN: 156-C1P20NAD
UPC:  88950820430
Kendall Electric Inc PN: 3747427
Invoice Description:
UNSPSC: 39122333
SPEC SHEET
▸ See All in Solid State Contactors
Log In for Pricing and Availability
Specifications
 Brand Name Allen-Bradley
 Class Contactors
 Coil Voltage 5-32 V DC
 Current Range 0 to 20 amperes
 Line Voltage 240V AC