100-C85UD10 AB NON-REVERSING CONTACTOR 600V MAX 85 AMP MAX 66246862382
Mouse over image to zoom, click to enlarge
Manufacturer PN: 100-C85UD10
UPC:  66246862382
Kendall Electric Inc PN: 2563332
Invoice Description:
▸ See All in NEMA & IEC Contactors
Specifications
 Aux Contact Configuration 1 NO Contacts & 0 NC Contacts
 Brand Name Allen-Bradley
 Coil Code 110V 50 Hz / 120V 60 Hz.,AC
 Contact Configuration 3 Normally Open Poles
 Maximum Load Current 85 A