100-C40KJ400 AB 4POLE 24VAC COIL CONTACTOR
Mouse over image to zoom, click to enlarge
Manufacturer PN: 100-C40KJ400
UPC:  61132081534
Kendall Electric Inc PN: 2161786
Invoice Description:
▸ See All in NEMA & IEC Contactors
Log In for Pricing and Availability
Note: Lead times are estimates only
Specifications
 Aux Contact Configuration No Contact Configuration
 Brand Name Allen-Bradley
 Coil Code 24V 50/60 Hz,AC
 Contact Configuration 4 Normally Open Poles
 Maximum Load Current 40 A