100-C12KF10 AB CONTACTOR,NON-REVERSING 600V MAX 12 AMP MAX 66207260545 00-C12KF10
Mouse over image to zoom, click to enlarge
Manufacturer PN: 100-C12KF10
UPC:  66207260545
Kendall Electric Inc PN: 2183712
Invoice Description:
UNSPSC: 39121529
SPEC SHEET
▸ See All in NEMA & IEC Contactors
Log In for Pricing and Availability
Note: Lead times are estimates only
Specifications
 Aux Contact Configuration 1 NO Contacts & 0 NC Contacts
 Brand Name Allen-Bradley
 Coil Code 230V 50/60 Hz,AC
 Contact Configuration 3 Normally Open Poles
 Maximum Load Current 12 A